logo    Eshop maminka9    Vše pro něžné pohlaví 

Plavky

Tabulka rozměrů plavek
velikost 36/S 38/M 40/L 42/XL 44/Xl
košíček malé A 70B, malé A 75B -C 75C - 80/B 75C - 80C
obv.pod prsy 67-72 69-76 70-78 73-82 83-86
obv.přes boky 85-89 87-95 92-99 97-103 99-107
I když jsou plavky jenom titěrným kouskem oblečení, lidově řečeno dostávají „pěkně zabrat“. Je potřeba, aby byly vyrobeny z kvalitní plavkoviny, která odolá působení chlóru a mořské soli, opalovacích přípravků, slunečnímu záření a v neposlední řadě písku. K tomu všemu je vystavujeme neustálému namáčení a vysoušení. Pokud se tedy po každé letní sezóně nebo ještě hůř, po každé dovolené, nechcete se svým novým kouskem loučit, investujte do kvalitních plavek z odolných materiálů.


Jaké jsou hlavní požadavky na kvalitní plavky? Musí být elastické, aby dokonale přilnuly k tělu, odolné vůči působení všech výše zmíněných nástrah a rezistentní vůči střídání teplot. Znáte to – bazén, vířivka, tobogán, bazén, sauna atd.
Ideální jsou tyto druhy materiálů a jejich kombinace (např. polyester s příměsí elastanu):
Elastan


Elastan je elastický polyuretan, který má vlastnosti jako gumička (příze se dá oproti původní délce natáhnout 3 až 7krát). Jak už napovídá sám název, jde o velmi elastické vlákno, které se často přidává jako příměs do látek v kombinaci s bavlnou, polyesterem, hedvábím atd. Materiál je také vysoce odolný vůči mořské soli a světlu, vyrábí se z něj punčochové zboží, plavky, manžety, sportovní oblečení. Nejrozšířenějšími obchodními názvy jsou Lycra® (DuPont), Spandex® (DuPont) a Dorlastan® (Bayer).

Polyamid
Výchozím materiálem pro vznik polyamidových vláken je ropa. Patří k nim známý nylon a silon. Charakteristickými vlastnostmi jsou lehkost, velká pružnost, odolnost vůči oděru, pevnost, nenáročnost na údržbu. Jsou součástí především oděvního průmyslu (punčochové zboží, plavky, sportovní oděvy), technických odvětví (lana, sítě, filtry) a vyrábějí se z nich podlahoviny.


Většina plavek má vyztužené košíčky a u mnoha druhů jsou ještě zdarma přidány výztuže, košíčky jsou z rychleschnoucího materiálu !!

Řadit podle 
Výrobce 

Krásné luxusní dvojdílné plavky Sofie, HIT LÉTA
Luxusní plavky Sofie
běžná cena 749 Kč

naše cena 599 Kč

img


Krásné luxusní dvojdílné plavky , HIT LÉTA
Luxusní plavky Aneta
běžná cena 899 Kč

naše cena 699 Kč

img


Krásné luxusní dvojdílné plavky s plastickým
Luxusní plavky hnědé
běžná cena 699 Kč

naše cena 499 Kč

img


Šaty přes plavečky   univerzální velikost,
Pareo -  šaty přes plavky hit Léta
běžná cena 699 Kč

naše cena 459 Kč

img


Krásné luxusní dvojdílné plavky , HIT LÉTA
Luxusní plavky  Ashley
běžná cena 899 Kč

naše cena 599 Kč

img

MTZjYWJmN